Pottermore.com

4. července 2013 v 11:22 | turkey
A ještě pár slov o Pottermore.
Červen 2013: Je to webová stránka, kterou by si měl založit každý Harryho fanoušek. Je to něco mezi hrou a dozvídáním se nových věcí. Skoro v každé kapitole je nový článek od J.K. Rowlingové, ve kterém se dozvíte úplně nové věci, která autorka v knize neodhalila.
Dokonce budete přiřazeni do jedné z kolejí a budete mít vlastní hůlku.
Jedinou chybou podle mě je, že Pottermore není přeložena do češtiny. Pokud si to otevřete v Google Chrome (nebojte se, není to reklama, jindy ho nepoužívám) nělo by se vám to samo přeložit. Nebo když si to dáte do překladače, taky to přeloží, jenomže jak! Někdy mi přitom přijde,( při obou způsobech) jako by to překládal nějaký Japonec, co se půl roku učí česky. Někdy větě nerozumím vůbec, což je škoda. Samoržejmě pokud umíte dobře anglicky (což já ne) nebo jiným jazykem z výběru, máte výhodu.
Doufám, že ti, kteří ještě účet na Pottermore nemají, si ho založí, protože za to nic neplatíte. Je to zdarma.

Červen 2016: EHM, ehm.
Tak už můžete rovnou vyškrtnout "mezi hrou".
Já jsem sice ten typ, co si rád hraje a za každý nalezený galeon jásá, ale už skoro roční změna vzhledu stránek není jen kvůli tomu. Teď tam sice najdeme i jiné věci, než nové informace od J. K. (Lockhart že byl někdy nadaný???), jako třeba celkem zajímavé rozbory určitých postav: kolikrát se v knihách objevuje Ron, kolik toho sní, nebo jestli Draco řekl někdy vůbec něco lichotivého, ale horší problém je v tom, jak to všechno najít. Předtím jsme prostě klikali na kapitoly a snažili se tam odemknout "new writing" a pak si to (alespoň v mém případě) prozíravě strčili do oblíbených, aby si to přečetli později, jenže to později už nemohlo kvůli správcům nastat.
Ale jinak je to docela fajn - nemusíte se vůbec registrovat, pokud nechcete svoji hůlku, která vám bude k ničemu.

A kdo neumí anglicky, dělám reklamu lidem z ceskyzpottermore (se kterými nemám opravdu nic společného a nikdy jsem je neviděla), kteří překládají hezky tamější články.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste přihlášení v Pottermore?

Ano 83.3% (10)
Ne 16.7% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama